Приштина

  во

  Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вечерва изрази надеж дека меѓународната заедница ќе ја вразуми Приштина, бидејќи единствениот проблем кај Србија го ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вечерва изрази надеж дека меѓународната заедница ќе ја вразуми Приштина, бидејќи единствениот проблем кај Србија го ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Поранешниот премиер и актуелен лидер на најголемата косовска опозициска партија, Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК), Иса Мустафа, му порача на претседателот ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вечерва изрази надеж дека меѓународната заедница ќе ја вразуми Приштина, бидејќи единствениот проблем кај Србија го ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Поранешниот премиер и актуелен лидер на најголемата косовска опозициска партија, Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК), Иса Мустафа, му порача на претседателот ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Магистралниот пат од Качаник до Генерал Јанковиќ, односно до преминот Блаце на македонско-косовската граница, од утре до 22 февруари ќе биде затворан за ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Ниту еден авион не полета, ниту слета на приштинскиот аеродром „Адем Јашари" од утрово во 8 часот, поради штрајк на контролорите на летање, јави дописникот на ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Ниту еден авион не полета, ниту слета на приштинскиот аеродром „Адем Јашари“ од утрово во 8 часот, поради штрајк на контролорите на летање, јави дописникот на ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Магистралниот пат од Качаник до Генерал Јанковиќ, односно до преминот Блаце на македонско-косовската граница, од утре до 22 февруари ќе биде затворан за ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Магистралниот пат од Качаник до Генерал Јанковиќ, односно до преминот Блаце на македонско-косовската граница, од утре до 22 февруари ќе биде затворан за ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Министерството за инфраструктура на Косово информира дека оваа мерка е донесена поради извршување на градежни работи на мост на автопатот „Арбен Џафери", што ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Косовската Влада ја зпочна денешната седница со едноминутен молк за загинатите во вчерашната тешка сообраќајна несреќа на автопатот Скопје-Тетово, јави ...
  сите 267 | | | веќе видена

  Магистралниот пат од Качаник до Генерал Јанковиќ, односно до преминот Блаце на македонско-косовската граница, од утре до 22 февруари ќе биде затворан за ...
  сите 15 | | | веќе видена