Приштина

  во

  Пуитн и вучик не штедеа зборови колку добри односи имаат Русија и Србија. Пофалбите ги уаптија од Белград. Темата косоово доминираше на прес конференцијата. ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Косовскиот премиер Рамуш Харадинај, по денешната средба со комесарот за проширување и добрососедска политика на Европската унија, Јоханес Хан, објави дека и во ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Премиерот на Косово, Рамуш Харадинај соопшти дека ги потврдил позициите на Приштина за време на средбата со комесарот за проширување и добрососедска политика ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Премиерот на Косово, Рамуш Харадинај соопшти дека ги потврдил позициите на Приштина за време на средбата со комесарот за проширување и добрососедска политика ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави во Белград дека Русија е заинтересирана Балканот да остане стабилен и безбеден. Тој нагласи дека Русија ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Лидерот на најголемата косовска опозициска партија, Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК), Иса Мустафа се сретна денеска со шефицата на канцеларијата на ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Премиерот на Косово, Рамуш Харадинај, соопшти дека ги потврдил позициите на Приштина за време на средбата со комесарот за проширување и добрососедска политика ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Косовскиот премиер Рамуш Харадинај, по денешната средба со комесарот за проширување и добрососедска политика на Европската унија, Јоханес Хан, објави дека и во ...
  сите 55 | | | веќе видена