Приштина

  во

  Лидерот на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) Иса Мустафа изјави дека до крајот на неделава треба да се постигне договор за формирање заедничка влада со ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Косовскиот претседател, Хашим Тачи изјави дека од мандатарот на новата влада во Приштина очекува наскоро да ја заврши својата работа. Тој во Давос рече дека ќе ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Приштинскиот весник „Коха диторе“ оценува дека косовската државност се доведува во прашање поради директната авиолинија меѓу Приштина и Белград. Според ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Во „Куќа на фудбалот“ првите луѓе на Фудбалската федерација на Македонија и раководството на Косовската фудбалска Федерација одржаа координативен состанок во ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Воспоставувањето на комерцијален лет помеѓу Белград и Приштина е добар чекор кон нормализирање на односите, изјави денеска Питер Стано, портпарол на шефот на ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Лидерот на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) Иса Мустафа изјави дека до крајот на неделава треба да се постигне договор за формирање заедничка влада со ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Лидерот на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) Иса Мустафа изјави дека до крајот на неделава треба да се постигне договор за формирање заедничка влада со ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Договорот меѓу Белград и Приштина за обновување на авиоврската меѓу двата града ќе му помогне на бизнисот да отвори нови работни места и да го прошири пазарот, ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Во „Куќа на фудбалот“ првите луѓе на Фудбалската федерација на Македонија и раководството на Косовската фудбалска Федерација одржаа координативен состанок во ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Воспоставувањето на комерцијален лет помеѓу Белград и Приштина е добар чекор кон нормализирање на односите, изјави денеска Питер Стано, портпарол на шефот на ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Во „Куќа на фудбалот“ првите луѓе на Фудбалската федерација на Македонија и раководството на Косовската фудбалска федерација одржаа координативен состанок во ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, кој присуствува на Светскиот економски форум што се одржува во Давос, Швајцарија, зборуваше и за таксата што Косово ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Денес во „Куќата на Фудбалот“ состанок одржаа првите луѓе на ФФМ и Косовската фудбалска федерација. Тема на состанокот беше организацијата на полуфиналето во ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Лидерот на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) Иса Мустафа потврди денеска дека меѓународните претставници во земјата, пред се амбасадорите од државите на ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Европската унија го поздрави потпишувањето на писмото со намери за повторно воспоставување на авионската линија Белград – Приштина. – ЕУ ги поддржува сите ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Косовскиот претседател Хашим Тачи му се заблагодари на претседателот на Соединетите Американски Држави Доналд Трамп за неговото лидерство и улогата во ...
  сите 43 | | | веќе видена