Приштина

    во

    Рускиот претседател Владимир Путин во разговор со косовскиот претседател Хашим Тачи ја потврдил подготвеноста на Москва да го поддржи договорот меѓу Белград и ...
    сите 22 | | | веќе видена

    Командантот на меѓународните сили во Косово (КФОР) Салваторе Куочи изјави дека НАТО очекува Безбедносните сили на Косово (ФСК) да се развиваат во рамките на ...
    сите 27 | | | веќе видена