Приштина

  во

  Директорот на српската владина Канцеларија за Косово и Метохија, Марко Ѓуриќ денеска оцени дека е „повеќе од сигурно“ оти актуелните власти во Приштина ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Директорот на српската владина Канцеларија за Косово и Метохија, Марко Ѓуриќ денеска оцени дека е „повеќе од сигурно“ оти актуелните власти во Приштина ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Директорот на српската владина Канцеларија за Косово и Метохија, Марко Ѓуриќ денеска оцени дека е „повеќе од сигурно“ оти актуелните власти во Приштина ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Косовскиот претседател Косово Хашим Тачи изјави дека Косово ќе одговори директно на секоја закана што може да дојде од Србија, јави дописникот на МИА од ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Претседателот на Косово Хашим Тачи, премиерот Рамуш Харадинај и министерот за надворешни работи Беџет Пацоли ги осудија терористичките напади во две џамии во ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Косовската Агенција за медицински производи и опрема (АКППМ) денеска соопшти дека по извршените лабораториски тестирања, од пазарот повлекла еден вид на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Претседателот на Косово Хашим Тачи, премиерот Рамуш Харадинај и министерот за надворешни работи Беџет Пацоли ги осудија терористичките напади во две џамии во ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Косовскиот премиер Рамуш Харадинај рече дека давачките за Србија и БиХ веднаш ќе бидат укинати ако постои договор што ќе му овозможи на Белград да го признае ...
  сите 22 | | | веќе видена