Приштина

  во

  Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјави денеска дека министерот за надворешни работи на Косово, Беџет Пацоли прибегнаува кон нов трик кога најавува ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Српскиот претседател Александар Вучиќ синоќа истакна дека заради продолжување на дијалогот со Приштина нема да ја прифати платформата на косовските власти со ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Српскиот претседател Александар Вучиќ синоќа истакна дека заради продолжување на дијалогот со Приштина нема да ја прифати платформата на косовските власти со ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Еден ден по усвојување на платформата за дијалог во Приштина и одржувањето итна седница на Советот за национална безбедност, српскиот претседател Александар ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Српската министерка за евроинтеграции Јадранка Јоксимовиќ оцени дека ако Европската унија, како посредник и гарант, го прифати актуелниот однос на Приштина кон ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Косовскиот премиер Рамуш Харадинај, во пресрет на утрешната посета на високиот претставник на Вашингтон Дејвид Хејл во Косово, изрази уверување дека проблемите ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Косовскиот премиер Рамуш Харадинај, во пресрет на утрешната посета на високиот претставник на Вашингтон Дејвид Хејл во Косово, изрази уверување дека проблемите ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Косовскиот премиер Рамуш Харадинај, во пресрет на утрешната посета на високиот претставник на Вашингтон Дејвид Хејл во Косово, изрази уверување дека проблемите ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Косовскиот премиер Рамуш Харадинај, во пресрет на утрешната посета на високиот претставник на Вашингтон Дејвид Хејл во Косово, изрази уверување дека проблемите ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Косовскиот премиер Рамуш Харадинај, во пресрет на утрешната посета на високиот претставник на Вашингтон Дејвид Хејл во Косово, изрази уверување дека проблемите ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Косовскиот премиер Рамуш Харадинај, во пресрет на утрешната посета на високиот претставник на Вашингтон Дејвид Хејл во Косово, изрази уверување дека проблемите ...
  сите 33 | | | веќе видена