Ме

  во

  1 Не може нам да ни биде здодевно. Во Македонија е забранета досада. Барем малку раат да видиме. Замислете да го добиевме датумот за почеток на преговорите со ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Пред извесно време, шпанската јавност откри дека Лионел Меси има клаузула во договорот според која после секоја одиграна сезона, има право да стави крај на ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Бајерано го родила своето второ дете на 17 години , а мајка и , која ја злоставувала , и рекла дека може да задржи само едно дете. По породувањето на бебето и ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Антониот Бандерас и Мелани Грифит беа заедно скоро 20 години, но во 2015 година ставија точка на својот брак. Денес Бандерас е во врска со 20 години помладата ...
  сите 23 | | | веќе видена

  „Кога по едно од многубројните силувања ме претепаа толку многу што не можев да станам, знаев дека морам да бегам“ - вели несреќната девојка. Катарина (16) ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Компаниите и експертите се плашат од политичка нестабилност откако земјава не го доби долгоочекуваниот датум за почеток на преговорите со Европската Унија. ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Фудбалскиот менаџер и поранешен спортски директор на Црвена ѕвезда, Зоран Стојадиновиќ, рекол дека напаѓачот на Реал Мадрид, Лука Јовиќ не ги заслужува ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Србинката Катерина (16) го прифатила повикот од непозната жена во Виена да работи два месеци како бебиситерка за 1.000 евра. Но, наместо во Виена, таа завршила ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Во најновата еко-акција, што се спроведе во рамки на повеќегодишната платформа „Рециклирате ли!?“, волонтерите на Пивара Скопје исчистија неколку километри од ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис не ја исклучи можноста да го врати Аргентинецот иако напаѓачот со конфликт со првиот човек на клубот од Неапол. ...
  сите 19 | | | веќе видена

  На денешната прес конференција лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски при одговарање на новинарски прашања, за тоа дали доколку има техничка влада знае кои ...
  сите 245 | | | веќе видена

  Градските власти на Њујорк одлучија да го затворат озлогласениот затвор „Рајкерс“ и да го заменат со четири помали затвори кои ќе бидат помодерни и похумани. ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Поминаа 12 години од смртта на српскиот пејач Нино Решиќ, а неговата ќерка Сандра се присетила како ѝ било соопштено за смртта на татко ѝ. Нино починал на 43. ...
  сите 42 | | | веќе видена