Ме

  во

  Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ денес беше на рочиште, каде што е тужен од страна на поранешниот пратеник и генерален секретар на СДСМ, Александар ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Ѕвездата на Милан – Златан Ибрахимовиќ, го даде првиот коментар откако стана јасно дека е заразен со КОВИД-19. – Вчера дадов негативен тест за КОВИД, а денес – ...
  сите 87 | | | веќе видена

  „Правда за сите и правна држава мора да има и ќе има“, знае да каже често премиерот Зоран Заев. Иако во сите анкети, граѓаните најамалку веруваат во судството, ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Дополинителниот заменик министер за земјоделство во техничката Влада Цветан Трипуновски од ВМРО-ДПМНЕ објави документ според кој на лозарите им се исплаќа ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ денес беше на рочиште, каде што е тужен од страна на поранешниот пратеник и генерален секретар на СДСМ, Александар ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Цветан Трипуновски објави кантарна белешка на која се гледа дека грозјето се откупува за 2 денари. „Неспособниот СДСМ на дело Каде е сега оној најспособниот ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Холивудската актерка, Шерон Стоун (62) откри дека од сите партнери со кои играла во нејзината четиридецениска кариера, легендарниот актер Роберт де Ниро (77) ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Капитенот на Барселона, Лионел Меси преку социјалните мрежи денес се прости од својот поранешен соиграч Луис Суарез, со кого е голем пријател. Кога денес ...
  сите 122 | | | веќе видена

  Џузепе Патерно имал нешто повеќе од 80 години кога во 2017-та година се запишал на Филозофскиот факултет на Универзитетот во Палермо. Денеска, на 96 години, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Лео Меси се збогува со Луис Суарез на социјалните мрежи, капитенот на Барселона ја искористи ова прилика за уште еднаш да „удри“ по Жозеп Мариа Бартомеу и ...
  сите 122 | | | веќе видена

  Контроверзниот долгогодишен член на ВМРО-ДПМНЕ, кој го замрзна своето членство во партијата, и стана познат на македонската јавност, прво како еден од ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Уморна сум. Искрено ви кажувам. Уморна сум од животот. Уморна сум од тоа да се надевам во подобро утре. Уморна сум да станувам секој ден од кревет и да се ...
  сите 8 | | | веќе видена