Ме

  во

  Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски негира дека имал редовни контакти со обвинетиот Бојан Јовановски во случајот „Рекет“. „Имавме два-три службени ...
  сите 229 | | | веќе видена

  Новинарот Бранко Героски најави дека во јануари ќе пука со топ, тешка артилерија за тешки мети, коментирајки ги пишувањата на еден медиум за текстот: ...
  сите 7 | | | веќе видена

  „Игрите на среќа цветаат во сиромашните земји. Еден е Лас Вегас во САД, во Македонија секој град е Лас Вегас. Само во Тетово има триесетина казина, за ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Лос Анџелес Лејкер продолжи со победите во НБА лигата и изминатава вечер, и тоа на едно од најтешките гостувањата оваа сезона. Мајами влезе во дуелот со ...
  сите 138 | | | веќе видена

  -Премиерот Зоран Заев зборува лаги, никогаш не ми е вратен дуќанот каде е сместена општинската организација на СДСМ во Аеродором, рече синоќа во емисијата „Што ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солшер бил до Салцбург и Ставангер со цел да го договара трансферот на Ерлинг Халанд. Англија Напаѓачот на Салцбург, ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солшер бил до Салцбург и Ставангер со цел да го договара трансферот на Ерлинг Халанд. Напаѓачот на Салцбург, Ерлинг ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Кениецот Вилфред Бунгеи (39) беше апсолутна светска класа во „кралицата на спортовите“, олимписки шампион и светски првак на 800 метри, еден од најдобрите на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Џеси Лингард откри зошто оваа сезона игра во салба форма, Англичанецот морал да се грижи за помалиот брат и сестра поради ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Јас сум сопственик и имам имотен лист на земјиштето кое се наоѓа во близина на Универзитетот ФОН. За ова земјиште немам добиено никакво решение за данок, а ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Српската актерка Гизела Вуковиќ, попозната како поранешна сопруга на пејачот Звонко Богдан починала во хотелската соба за самци, во која ги поминала последните ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Фудбалот е спорт кој им овозможува секакви задоволства на играчите кои на крајот успеваат да дојдат до професионално ниво, но огромните финансиски бенефиции, ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Премиерот го познавам пред Шарената револуција и бевме многу блиски, вели бизнисменот Киро Тошевски, кој ги обвинува премиерот во заминување Зоран Заев и ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Ако ми кажеа дека му бараат пари, јас ќе го советував да не дава, изјави судијката Добрила Кацарска синоќа во интервју на телевизија Алсат . Таа рече дека ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Судијката Добрила Кацарска во вечерашното интервју на телевизија Алсат рече дека доколку Орце Камчев и кажел дека му бараат пари, таа ќе го советувала да не ...
  | | веќе видена | слични

  Џеси Лингард ја врати насмевката на своето лице со двете одлични изданија на дерби пресметките со Тотенхем и Манчестер Сити, нешто што подзаборавивме да го ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Во последните неколку години отежнувањето на условите за упис на Економскиот факултет во Љубљана се одразува особено на кандидатите што доаѓаат од Македонија. ...
  сите 18 | | | веќе видена