Ме

  во

  Во правната регулатива има многу ранливи точки кои оставаат простор за коруптивни делувања во постапките за вработување, како што се дискреционите овластувања, ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Милано, 24 септември 2020 (МИА) – Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ ги коментираше информациите дека бил заразен со коронавирус. Вчера имав негативен тест ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Сите граѓани пред Устав и закон се исти. Ако некому тоа не му е јасно, тогаш тој живее во друг систем што не се нарекува демократија. Но, мене тоа воопшто не ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Милан, Златан Ибрахимовиќ потврди дека е позитивен на коронавирус, но и дека не чувствува никакви симптоми. Шведскиот напаѓач беше тестиран пред ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Активистот Филип Достовски, кој произведува масло од канабис, доби условна пресуда, рече неговиот адвокат Сашко Дуковски по судењето. Адвокатот посочи дека ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Да не бев во овој обвинителен акт ќе можев многу послободно да делувам во изминатиот период, бидејќи бев обвинувана дека ќе се пазарам, сега си ја докажав ...
  сите 183 | | | веќе видена

  Една од најпопуларните млади актерки на денешницата, која се прослави со серијата „Stranger Things“, 16-годишната Мили Боби Браун ги опишува своите скромни ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Коронавирусот не го заобиколи ниту Златан Ибрахимовиќ, кој бил позитивен на Ковид-19 во четвртокот. Оваа информација ја објави неговиот клуб Милан, а подоцна и ...
  сите 85 | | | веќе видена

  На приземјето е раздвижено како и вообичаено, но на вториот и третиот кат сликата е сосема поинаква. Дуќаниоте зјаат празни, а луѓе воопшто и нема.... „ГТЦ го ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Ослободена од одговорност за судскиот предмет „Шамарите во Центар“ е поранешната пратеничка Даниела Рангелова. „ Сега си ја докажав правдата и сега можам ...
  сите 183 | | | веќе видена

  Шерон Стоун како гостин во една емисија одговарала на прашањата на гледачите, а едно од било кој актер кој најдобро се бакнува. Изгледа дека не требала да ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Ослободена од одговорност за судскиот предмет „Шамарите во Центар“ е поранешната пратеничка Даниела Рангелова. „ Сега си ја докажав правдата и сега можам ...
  сите 183 | | | веќе видена

  Сите граѓани пред Устав и закон се исти. Ако некому тоа не му е јасно, тогаш тој живее во друг систем што не се нарекува демократија. Но, мене тоа воопшто не ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Сите граѓани пред Устав и закон се исти. Ако некому тоа не му е јасно, тогаш тој живее во друг систем што не се нарекува демократија. Но, мене тоа воопшто не ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Повторно сме сведоци на еден апсурд, а тоа е дека ја малтретираме јавноста и вас и Судот и себе со апсурдни работи кои што ги смислува власта. Имено денес ...
  сите 64 | | | веќе видена