Ме

  во

  Многу скоро јавноста ќе го дознае составот на коалицијата со која ВМРО-ДПМНЕ ќе излезе на изборите, соопшти денеска лидерот на партијата Христијан Мицкоски. ...
  сите 155 | | | веќе видена

  Вечерва на програмата е првиот меѓусебен натпревар помеѓу тимовите на Челси и Баерн Минхен кои ќе се соочат во осминафиналето од Лигата на шампионите. Челси е ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Актерот, пејач и поет Раде Шербеџија, кого го нарекуваат најголемиот боем од балканските простори, вечер со проектот „Ti bi htjela pjesmom da ti kažem” ќе ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Денеска сакав да пишувам нешто што е поблиску до моите ангажмани во ЦИВИЛ како мониторинг организација, но ќе го одложам тоа за подоцна. Сакам да пишувам за ...
  сите 36 | | | веќе видена

  27-годишната Рене Барнсли, фризерка од Киркњутон, Шкотска, пред две години се радувала што за првпат ќе стане мајка. Но, од почетокот мајчинството не било ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Лос Анџелес во текот на вчерашниот ден беше облеан во солзи поради комеморацијата која се одржа во чест на Коби Брајант и неговата ќерка Џиџи, случување кое ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Сопругата на Новак Ѓоковиќ, Јелена на панел дискусија „Иднината е сега“ во Белград, поделила свое искуство околу начинот на кој ги воспитува децата Стефан и ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Со солзи во очите и неверување ѕвездите говореа за Коби Брајант на комеморацијата која се одржа во „Стејпл центарот“. Мајкл Џордан, Шекил О’Нил се дел од ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Како што беше и најавено, во Лос Анџелес, во „Стејпл центарот“ вчера се одржа комеморацијата за трагично починатите Коби Брајант, неговата ќерка Џиџи. Ова е ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Германскиот интернационалец кој во моментов ги брани боите на Реал Мадрид, Тони Крос за прв пат проговори за неговото нереализирано преминување во Манчестер ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Речиси пет месеци не може да му се воспостави дијагноза на нивното мало бебенце. Aлександра и Оливер Ристески од Прилеп се млади родители кои изминатите пет ...
  сите 8 | | | веќе видена

  На комеморацијата зборуваше легендата на НБА и голем пријател на Коби Брајант, Мајкл Џордан, кој со солзи во очите раскажуваше за неговиот, како што кажа – ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Според најновите информации од полицијата во германскиот град Волкмарсен, меѓу 52-та повредени во вчерашниот инцидент кога автомобил влета во луѓето кои ...
  сите 52 | | | веќе видена