Ме

  во

  Власта е решена да ги облече во железни опинци и медиумите, драги мои. Планираат да почнат големи реформи во организацијата, структурата, функционирањето и ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Ливерпул остварија исклучително важна победа на гостувањето против Вест Бромвич Албион со 2:1, а херој на натпреварот беше бразилскиот голман ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Габриела Мунро Даглас живее во јужен Лондон со нејзиниот партнер Мајкл и седуммесечните бебиња Меј и Џој, во стан што успеа да го купи со парите што ги ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Де Лигт, кому Јувентус му платил 85 милиони евра во 2019 година, во интервју за Де Фолксрант изјавил дека сака да се фокусира на својата игра, а не на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Голманот на Ливерпул, Алисон Бекер со гол во 95. минута му донесе голема победа на Ливерпул кај ВБА, погодокот му го посвет на својот татко кој неодамна ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Општина Аеродром заслужува едно повисоко ниво на живеење, кое ќе биде пример за сите останати. Пред се важи за општина со млада популација, која задолжително ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Нејзини предводници беа три легенди кои ги опустошија НБА-подовите од средината на 90-тите до средината на минатата деценија - Кевин Гарнет, Тим Данкан и ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Во мај 2001 година Ливерпул и Алавес го одиграа митското финале во Купот на УЕФА. „Црвените“ со златен гол во продолженијата победија со 5-4, а во стартните 11 ...
  сите 17 | | | веќе видена