Ме

  во

  Денеска во Струмица се одржа програмската трибина МЛАДИ 20-24 на тема „Земјоделство“ во организација на СДММ. На трибината се обратија претседателот на ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Дефанзивецот и капитен на „Кралевите“ смета дека неговиот тим бил оштетен во поразот кај Леванте кој може да се покаже како кобен по крајот на сезоната, со ...
  сите 117 | | | веќе видена

  Снимив долга исповед на Борче Петрушевски, стар скопјанец, водјанец, кој тогаш требаше да го прослави 83-от роденден. Таа за мене беше и слика на некогашно ...
  | | веќе видена

  Откако МВР информираше дека го привеле Н.Ќ од Велес поради тоа што во алкохолизирана состојба ја искршил поставената табла со натпис „Република Северна ...
  сите 264 | | | веќе видена

  Песните што ги пишувал десетина години, Александар Матовски-Цако ги објави во стихозбирка која ќе биде промовирана во вторник (25 февруари) од 19 часот во кино ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер го спореди новото засилување на клубот, Бруно Фернандеш со миленикот на фановите на „Олд Трафорд“, Пол ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Макрон вчера го посети Земјоделскиот саем во Париз, додека во исто време се одржуваа протести на „жолтите елеци“пред зградата на Саемот , кои во еден момент се ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Според првичните информации, девојчето останало заклучено во станот, бидејќи нејзината мајка и брат отишле на гробиштата за Задушница, па се обидела да се ...
  сите 112 | | | веќе видена

  Свети свештеномаченик Харалампиј (Чуминден) Светец кој ја држи чумата во синџири Празникот на светиот свештеномаченик Харалампиј народот го вика и Чуминден, ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер го спореди новото засилување на клубот, Бруно Фернандеш со миленикот на фановите на „Олд Трафорд“, Пол ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Веб порталот на „Слободен печат“ направи интервју со македонската голманка Весна Витанова која моментно ги брани боите на Свиѓи од Малта. Во шампионатот клубот ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Никола Ќурчиев од Велес, кој ја скрши таблата со натпис „Република Северна Македонија“ на објект на улицата „Димитар Влахов“ во градот на гемиџиите, на својот ...
  сите 264 | | | веќе видена

  Песните што ги пишувал десетина години, Александар Матовски-Цако ги објави во стихозбирка која ќе биде промовирана во вторник (25 февруари) од 19 часот во кино ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Песните што ги пишувал десетина години, Александар Матовски-Цако ги објави во стихозбирка која ќе биде промовирана во вторник (25 февруари) од 19 часот во кино ...
  сите 18 | | | веќе видена

   Објективите и очите на Арбнора Мемети од Скопје доловуваат уникатни животни моменти. Нејзините фотографии можете да ги видите во дневни весници, интернет ...
  сите 32 | | | веќе видена