Ме

  во

  Најтрофејниот македонски клуб ги живее најтешките денови во својата историја, со испаѓањето во Втората лига од следната сезона. Пад, или пат кој е минат поради ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Бројот на пријавени случаи на КОВИД 19 во Индија се искачи на повеќе од 24 милиони во петокот, во услови на извештаи дека многу пренослив мутиран коронавирус ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Марија Митева, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ во утринската емисија „Утро со Златев“ на Радио Лидер, вели дека безбедноста на државата е под сериозен притисок по ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Марија Митева, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ во утринската емисија „Утро со Златев” на Радио Лидер, вели дека безбедноста на државата е под сериозен притисок по ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Иако уште претходната недела министерот за здравство официјално изјави дека Македонците на 14 мај конечно по година и пол ќе може да одат во Грција со ...
  сите 254 | | | веќе видена

   Помина повеќе од една година откако го напуштив мојот пловен дом, веќе подолго време ми недостасува бродскиот живот, будењето со бродската сирена, играта на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Иако уште претходната недела министерот за здравство официјално изјави дека Македонците на 14 мај конечно по година и пол ќе може да одат во Грција со ...
  сите 254 | | | веќе видена

  Иако уште претходната недела министерот за здравство Венко Филипче официјално изјави дека Македонците на 14 мај конечно по година и пол ќе може да одат во ...
  сите 254 | | | веќе видена

  Најпопуларната plus-size манекенка Ешли Греам дефинитивно ги поместува границите на моделинг индустријата, но таа ги руши и стереотипите и заблудите за ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Граничниот премин „Евзони“ од денеска се отвора за сите државјани на Македонија, но за влез потребно ќе биде приложување на негативен ПЦР-тест, писмен доказ за ...
  сите 254 | | | веќе видена

  На 27-ми април на Клиниката за ортопедија беше извршена првата трансплантација на коска, кај 19 – годишен пациент, во оперативен зафат кој траел пет час. Кај ...
  сите 10 | | | веќе видена

  По една година пауза, македонските граѓани повторно ќе ја посетуваат Грција. Туристичката сезона во земјата почнува од денеска, а Грција целосно се отвора за ...
  сите 254 | | | веќе видена

  Откако се омажив, еден ден татко ми ме најде како плачам. Тој виде дека се претворив во личност каква тој никогаш не претпоставуваше дека би можела да станам. ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Грција ги отвара границите за Македонија. Лицата кои ќе сакаат да заминат на одмор ќе треба да имаат негативен ПЦР тест, писмен доказ за примени две дози ...
  сите 254 | | | веќе видена

  Нашинец фаќал риби во едно езеро во Италија. Фатил златна рипка: – Пушти ме и ќе ти исполнам една желба! – го замолила рипката Нашинецот се помислил и рекол: – ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев попладнево на својот фејсбук профил објави дека граничниот премин „Евзони“ кон Грција од утре се отвора за сите граѓани на Република ...
  сите 254 | | | веќе видена