Ме

  во

  Денеска имаме можност да разговараме со Д-р Александар Митов е магистер по јавно здравје и влијанија на животната средина врз здравјето. Дипломира медицина на ...
  сите 30 | | | веќе видена

  „Почина легендарниот пеач на македонската музика“ е само дел од насловите во Блиц, Ало, Новости, Курир, Мондо и други српски медиуми за веста за смртта на ...
  сите 21 | | | веќе видена

   На комеморацијата за Коби и Џиана Брајант, со солзи во очите одржа поздравен говор и Мајкл Џордан. Тој зборуваше за нивниот пријателски однос, и покрај тоа ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Ванеса Брајант иако емотивно скршена од загубата на сопругот Коби и 13-годишната ќерка Џијана, собра сила да се збогува со своите најмили на комеморацијата ...
  сите 89 | | | веќе видена

   На настанот „Celebration of Life“ во чест на прерано починатиот кошаркар Коби Брајант и неговата ќерка Џиана пред целата сала во Стејплс центарот со солзи во ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Саша Поповиќ сериозно размислува Милица Павловиќ која се прослави во „Ѕвездите на Гранд“ да ја испрати на Евровизија. „Види Милице, јас да се прашувам, јас ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Збогувањето од Коби Брајант, неговата ќерка Џијана и уште 7-те настрадани во хеликоптерска несреќа, започна во понеделникот на 24-ти февруари (денеска) во Лос ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Најголем дел од НБА ѕвездите и многу други познати личности беа дел од преемотивната комеморација која се одржа денеска во „Стејплс центарот“ во чест на Коби ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Лос Анџелес вечерва е завеан во црно, во „Стејплс Центар“ се одржува комеморацијата во чест на Коби Брајант и неговата ќерка Џана. Еден од оние кои се најдоа ...
  сите 89 | | | веќе видена

  - Гледам просдсмовски портали се фалат дека Заев бил погледан од Мицкоски кај Жаре. Не ме изненадува што повеќе луѓе сакале да гледаат како Заев се глупира ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Гледам про сдсмовски портали се фалат дека Заев бил погледан од Мицкоски кај Жаре. Не ме изненадува што повеќе луѓе сакале да гледаат како Заев се глупира ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Сосема очекувано, столбот во одбраната на Каталонците беше запрашан и за често поставуваната дилема околу Меси и Марадона, тој го посочи неговиот клупски ...
  сите 151 | | | веќе видена

  Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на својот фејсбук профил напиша: Гледам про сдсмовски портали се фалат дека Заев бил погледан од Мицкоски кај Жаре. ...
  сите 18 | | | веќе видена