Ме

  во

  Првиот рекет во светот Новак Ѓоковиќ изјави дека сè што се случи на „УС Опен“ нема да влијае негативно на тоа како се чувствува на теренот, а тоа го покажа за ...
  сите 103 | | | веќе видена

  Јагмур Шарнич, убавата сопруга на познатиот турски фудбалер Емре Ашик, ќе одговара пред судот за обид за убиство откако беше откриено дека таа нарачала смрт на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Меган Фокс се прослави откако машкото списание ја прогласи за најсекси жена на светот во 2008 година. Нејзините родители Глорија Дарлен и Френклин Томас Фокс ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Не е лошо. Но, оваа 2020 година е навистина луда кога запеа и Вин, е еден од коментарите. Инаку, актерот го привлече вниманието во 2013 година кога ја отпеа ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Кајли Миног ужива со Пол Соломонс, кој што покрај неа бил и во најтешките времиња, а таа сама тврди дека тој е мажот на нејзиниот живот. Австралиската пејачка, ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Жоакин Санчез е еден од најстарите фудбалери кои се дел во Топ 5 лигите. Започна во Бетис пред 20 години, а и сега е дел од андалузискиот тим. Иако летово ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Мараја Кери во својата нова книга „Значењето на Мараја Кери“, која ќе излезе наскоро, зборува за страшните трауми од детството. Американската пејачка дива ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Алфонсо Дејвис е тинејџерот кој минатата сезона блесна на европската фудбалска сцена. Играчот кој е роден во Гана, а детството го поминал во Канада, пред две ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Славниот египетски фудбалер, Ахмед Мидо не е фан на Роналд Куман, имал проблем со холандскиот стратег во Ајакс, па својата ситуација ја споредува со изјавата ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Косовката Рабије Рака од Приштина, пациентка со мултипен миелом, на Клиниката за хематологија во Скопје се лекува со автологна трансплантација на матични ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Познатата телевизиска водителка и комичарка Елен Деџенерис се соочи со голем број обвинувања, упатени кон неа од нејзините поранешни вработени во последните ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Граѓани кои живеат во зградата на поранешната министерка Гордана Јанкулоска го прашуваат министерот за внатрешни работи до кога планира да им ги проверува ...
  сите 83 | | | веќе видена