Ме

  во

  Во писмо, приведената белоруска опозициска политичарка Марија Колесникова ги повикала демонстрантите кои протестираат против Александар Лукашенко да не се ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Обвинителката Фатиме Фетаи ја ослободи од одговорност поранешната пратеничка Даниела Рангелова за судскиот предмет „Шамарите во Центар“. Изведените докази не ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Атиџе Муратова, хероината на македонскиот документарен филм „Медена земја“, денеска во Скопје на улица Македонија присуствуваше на отворањето на настанот ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Трансакциската сметка на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални е замрзната, а неговиот стан во Москва е запленет поради парница. Сето ова се случило додека ...
  сите 137 | | | веќе видена

  Сите граѓани пред Устав и закон се исти. Ако некому тоа не му е јасно, тогаш тој живее во друг систем што не се нарекува демократија. Но, мене тоа воопшто не ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Во правната регулатива има многу ранливи точки кои оставаат простор за коруптивни делувања во постапките за вработување, како што се дискреционите овластувања, ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Милано, 24 септември 2020 (МИА) – Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ ги коментираше информациите дека бил заразен со коронавирус. Вчера имав негативен тест ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Сите граѓани пред Устав и закон се исти. Ако некому тоа не му е јасно, тогаш тој живее во друг систем што не се нарекува демократија. Но, мене тоа воопшто не ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Милан, Златан Ибрахимовиќ потврди дека е позитивен на коронавирус, но и дека не чувствува никакви симптоми. Шведскиот напаѓач беше тестиран пред ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Активистот Филип Достовски, кој произведува масло од канабис, доби условна пресуда, рече неговиот адвокат Сашко Дуковски по судењето. Адвокатот посочи дека ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Да не бев во овој обвинителен акт ќе можев многу послободно да делувам во изминатиот период, бидејќи бев обвинувана дека ќе се пазарам, сега си ја докажав ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Една од најпопуларните млади актерки на денешницата, која се прослави со серијата „Stranger Things“, 16-годишната Мили Боби Браун ги опишува своите скромни ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Коронавирусот не го заобиколи ниту Златан Ибрахимовиќ, кој бил позитивен на Ковид-19 во четвртокот. Оваа информација ја објави неговиот клуб Милан, а подоцна и ...
  сите 87 | | | веќе видена

  На приземјето е раздвижено како и вообичаено, но на вториот и третиот кат сликата е сосема поинаква. Дуќаниоте зјаат празни, а луѓе воопшто и нема.... „ГТЦ го ...
  сите 12 | | | веќе видена