Ме

  во

  Во медиумите беше објавена информација дека како потенцијални кандидати во трката за избор на скопски градоначалник влегуваат Петре Шилегов, Коце Трајановски, ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Уште еден познат македонски музичар и композитор ја загуби битката со ковид-19. Во средата нѐ напушти Тодор Трајчевски (67), кој им подлегна на компликациите ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Вардар оваа сезона испадна во втора лига, а испаѓањето на најтрофејниот македонски клуб во понизок ранг беше тема и на медиумите во регионот. Сега спрскиот ...
  сите 45 | | | веќе видена

   Ова е изјавата што членката на Spice Girls, Мел Би ја даде за британски , каде отворено проговори за траумите од семејното насилство што ги преживеала за ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Среќна и задоволна мајка – тоа е Кејт Хадсон Актерката Кејт Хадсон (42) објави нова слика на социјалните мрежи со нејзиниот најстар син Рајдер (17). Сите ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Потребна е формална одлука на Владата во Грција, за да се отвори граничниот премин, изјави македонскиот министер за надворешни работи Бујар Османи. „Ние сме во ...
  сите 254 | | | веќе видена

  Студен туш за македонските граѓани кои на првиот „слободен“ ден за Грција, уште од утрово поитаа да ја посетат таа држава. Грчките гранични служби не ги ...
  сите 254 | | | веќе видена

   Принцот Хари повторно ја шокира јавноста со искрените изјави за животот со најпознатото кралско семејство. По шокантното , сега во нов поткаст во САД, тој ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Дарко Панчев го прокоментира испаѓањето на Вардар во втора лига, легендата на македонскиот и југословенскиот фудбал вели дека друга ќе била песната доколку сме ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Велимир Смилевски, градоначалникот на Бутел по информациите дека бил многу близок со Камер Идризи, кој завчера вечерта беше убиен, вели дека не знаел за ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Жалниот епилог на сезоната 2020/2021 за Вардар значи испаѓање во понизок ранг. Ако за такво нешто домашната јавност беше спремна во претходните неколку месеци ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Славната 33-годишна Американка минатата година со својот сопруг Џастин Ервин станаа родители. Тие го добија синот Исак, а оваа година таа стана заштитно лице ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Безбедноста на државата е под сериозен притисок по престрелката во скопски Бутел, додавајќи дека СДСМ треба да даде одговор зошто високи функционери на СДСМ се ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Марија Митева, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ во утринската емисија „Утро со Златев“ на Радио Лидер, вели дека безбедноста на државата е под сериозен притисок по ...
  сите 124 | | | веќе видена