Ме

  во

  Откако беше објавено видеото на кое вице-премиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, кој проверува дали таблите на сите државни институции се ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Пит во својот најнов филм ,,Ad astra “ , кој во петок ќе почне да се прикажува во кината, глуми астронаут , а екипажот на Меѓународната вселеснска станица го ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Бизнисменот Стормент на својот профил на Линкдин објавил потресна приказна за загубата на неговиот осумгодишен син кој умрел во сон и за сè за што жали во ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Мелиса Перто и нејзиниот маж биле рамноправни во домашните обврски. И двајцата придонесувале еднакво за буџетот, тој работејќи како консултант, а таа како ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Стратегот на Ливерпул, Јирген Клоп смета дека Манчестер Сити е најдобриот тим во овој момент во светот. „Граѓаните“ ја добија битката со „црвените“ за титулата ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Поранешниот службеник во Агенцијата за национална безбедност на САД, Едвард Сноуден кој е обвинет за шпионажа, сака да се врати дома, но само доколку му биде ...
  сите 132 | | | веќе видена

  Фатих Акин, реномираниот германски режисер, сценарист и актер со турско потекло, добитник на Златна мечка и Златен глобус, на денешната средба со филмофилите ...
  сите 149 | | | веќе видена

  Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп пред натпреварот од првото коло од групната фаза од Лигата на шампионите против Наполи ги коментираше зборовите на неговиот ...
  сите 74 | | | веќе видена

  После долги докажувања и дебати, добро е што повеќе никој во Македонија не го спори фактот дека осумината пратеници гласаа во парламентот за уставните измени ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Трикратниот оскаровец Џек Николсон многумина го сметаат за еден од најдобрите ако не и најдобар актер на својата генерација. За него некои луѓе сметаат дека ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Она што мене ме загрижува не е само економската криза во државава, туку моралната криза којашто го зафати целото општество и доведе до распад на вредносниот ...
  | | веќе видена