Баерн Минхен

  во

  Германското издание „Шпигел“ објави нови скандалозни откритија од светот на фудбалот, кои, ако се вистинити, се на пат да предизвикуваат сериозен потрес. Се ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Германското издание „Шпигел“ објави нови скандалозни откритија од светот на фудбалот, кои, ако се вистинити, се на пат да предизвикуваат сериозен потрес. Се ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Пеп Гврадиола ги прокоментира написите кои велеа дека Манчестер Сити минатата година на Лео Меси му понудил договор вреден 250 милиони евра, како и бонус од 50 ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Медиумите од Шпанија пренесуваат дека Сити во 2017 на Лео Меси му понудил неверојатни 250 милиони за пет години, но Пеп Гвардиола инстира дека никогаш не го ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Истанбул, 2. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Европскиот вице-шампион, Фенербахче стигна до тешка победа над Баерн Минхен од 89:84, во меч во кој германскиот шампион ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Хрватскиот стратег Нико Ковач во изминатиот период се соочи со проблеми на клупата на Баерн Минхен. Ѕвездите на Баерн наводно не се задоволни од начинот на кој ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Европскиот вице-шампион, Фенербахче стигна до тешка победа над Баерн Минхен од 89:84, во меч во кој германскиот шампион пружи одличен отпор во Истанбул. Баерн ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Наташа Андонова одигра одличен натпревар за Барселона, а женскиот тим на каталонскиот гигант оствари уште една убедлива победа над Глазгов Сити, со што се ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Претседателот на шпанската Ла Лига, Хавиер Тебас, уште еднаш отворено застана против идејата за креирање на долгонајавуваната Европска Суперлига. Таквата идеја ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Фенербахче триумфираше над Баерн Минхен со конечни 88:84, во рамките од петтото коло во Евролигата. Во балканскиот стратешки дуел, Србинот Жељко Обрадовиќ го ...
  сите 10 | | | веќе видена