Баерн Минхен

  во

  Милано, 22. декември 2018 (ИНПРЕС) – Панатинаикос додека го чека новиот тренер, Американецот Рик Питино, доживеа незгоден домашен пораз од Армани Милано од ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Новогодишните и Божиќните празници се ближат, а во тие денови главната улога ја има Дедо Мраз. Токму Дедо Мраз веќе пред некој ден пристигна на Алијанц Арена ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Лидерот на Бундеслигата, Борусија Дортмунд пред 81 илјади навивачи со 2:1 го совлада второпласираниот тим Борусија Менхенгладбах за да избега на девет поени ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Панатинаикос додека го чека новиот тренер, Американецот Рик Питино, доживеа незгоден домашен пораз од Армани Милано од 83:86, продолжувајќи ја лошата низа во ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Реал Мадрид успеа да слави на гостувањето во Минхен против Баерн, со конечни 82:72. Се чинеше дека европскиот првак ќе забележи лесен триумф, откако по првото ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Легендарниот напаѓач и денес извршен директор останува во клубот. Актуелниот шампион на Германија договори продолжување на соработката со извршниот директор. ...
  сите 14 | | | веќе видена