Баерн Минхен

  во

  Европскиот вице-шампион, Фенербахче стигна до тешка победа над Баерн Минхен од 89:84, во меч во кој германскиот шампион пружи одличен отпор во Истанбул. Баерн ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Наташа Андонова одигра одличен натпревар за Барселона, а женскиот тим на каталонскиот гигант оствари уште една убедлива победа над Глазгов Сити, со што се ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Претседателот на шпанската Ла Лига, Хавиер Тебас, уште еднаш отворено застана против идејата за креирање на долгонајавуваната Европска Суперлига. Таквата идеја ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Фенербахче триумфираше над Баерн Минхен со конечни 88:84, во рамките од петтото коло во Евролигата. Во балканскиот стратешки дуел, Србинот Жељко Обрадовиќ го ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Германскиот град Минхен и рускиот Санкт Петербург се кандидати за организација на финалето на фудбалската Лига на шампионите во 2021 година, објави Европската ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Поранешниот играч за врска на Јувентус, Андреа Пирло во интервју за „Скај Спорт“ помеѓу другото ги прокоментира и шансите на „старата дама“ во Лигата на ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Уште пред еден месец новинарите на „Мирор“ најавија дека Арон Рамзи ќе го напушти Арсенал на лето. Меѓутоа сето тоа на играчот никој не му го соопштил се до ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Сјајниот 22-годишниот германски фудбалер Лерој Сане беше една од главните ѕвезди на Манчестер Сити минатата сезона, кога тие ја освоиа Премиер лигата. Сепак, ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Уште пред еден месец „Мирор“ најви дека Арон Ремзи на лето ќе го напушти Арсенал и ќе може да си замине бесплатно. Меѓутоа, тоа на играчот никој не му го ...
  сите 13 | | | веќе видена