Баерн Минхен

  во

  По освојувањето на ЛШ, германскиот експерт Јирген Клоп во Ливерпул ќе донесе засилување од 70 милиони фунти, пренесува францускиот “L’Equipe”. Добро информиран ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Младиот стопер на Ајакс, Матијс Де Лихт е трансфер цел на неколку европски гиганти, а главната битка за неговиот потпис ја водат Барселона, ПСЖ, Баерн Минхен и ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Кога станува збор за Роберт Левандовски и дуелите против него, нема подобар соговорник од Николче Новески. Тој како играч на Мајнц неколку пати го победил ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Матијс Де Лихт со своите блескави партии во дресот на Ајакс си овозможи да ги стави во неизвесност големите европски гиганти кои „гризат“ за неговиот потпис, а ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Младиот Холанѓанец ги издвои Премиерлигата и Примера како големи шампионати, меѓутоа додаде дека постојат и други натпреварувања, заклучувајќи дека не знае ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Полските фудбалери денес на арената „Тодор Проески“ го одржаа тенингот пред утрешниот натпревар во рамките од квалификациите за Европското првенство. Утре со ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Најдобриот стрелец во германската Бундес лига и еден од најдобрите голгетери во Европа во изминативе неколку години, Роберт Левандовски, ја предводи полската ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Матијс Де Лихт со своите блескави партии во дресот на Ајакс си овозможи да ги стави во неизвесност големите европски гиганти кои „гризат“ за неговиот потпис, а ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Селекторот на Македонија, Игор Ангеловски на интересен начин одговори на прашањето дали има план како да го сопре Роберт Левандовски, од кого утре треба да ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Младиот крилен напаѓач на Челзи, Калум Хадсон-Одои, предизвика голем интерес кај некои од најголемите европски клубови откако почна да добива шанса во првиот ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Селекторот на Македонија, Игор Ангеловски вели дека Полска е многу повеќе од Роберт Левановски и вели дека со тимска игра ќе се обидеме да го неутрализираме ...
  сите 73 | | | веќе видена