Баерн Минхен

  во

  Николо Заниоло оваа сезона е најголемо откритие во Серија А и го привлече вниманието на голем број европски гиганти. 19-годишниот офанзивен играч за врска ова ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Шпанскиот првак Барселона со предност од 1-0 ќе го пречека Манчестер јунајтед на утрешниот реванш-дуел од четвртфиналето во Лигата на шампионите. Оваа предност ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Голманот на Баерн Минхен, Мануел Нојер, ќе паузира во следните две недели поради повреда. Нојер се повреди на дуелот против Фортуна Дизелдорф и беше заменет во ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Фудбалерот кој игра одлична сезона во дресот на Лил и кој беше клучен за тимот во убедливата победа над ПСЖ со 5:1, Николас Пепе со сигурност ќе го напушти ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Еден од најдобрите напаѓачи во Бундеслигата, и сега веќе редовен репрезентативец на Германија, Тимо Вернер со сигурност ќе си замине од Ред Бул Лајпциг по ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Фудбалерот кој игра одлична сезона во дресот на Лил и кој беше клучен за тимот во убедливата победа над ПСЖ со 5:1, Николас Пепе со сигурност ќе го напушти ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Манчестер сити е првиот тим од петте најсилни европски лиги кој оваа сезона успеа да стигне до 150 погодоци. „Граѓаните“ попладнево го победија Кристал палас ...
  сите 4 | | | веќе видена