Баерн Минхен

  во

  Оваа сезона Баерн Минхен има проблеми во Бундес лигата, а во вчерашниот натпревар против Фрајбург одиграа само 1:1 и тоа на домашен терен во Минхен. Во лошата ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Со денешните натпревари беа продолжение проблемите за Нико Ковач во Баерн Минхен. Актуелниот шампион Баерн Минхен испушти победа против Фрајбург. Домаќините со ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Баерн Минхен одигра само 1-1 против Фрајбург во рамките од 10. коло во Бундеслигата, и така му дозволија на Борусија Дортмунд одново за избега на четири поба ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Најголемите и најбогатите клубови од Европа одржаа таен состанок на кој разговараа за формирање на ново клупско натпреварување кое би се викало Европска ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Откако германски „Шпигел“ ја почна кампањата против Кристијано Роналдо околу наводната афера со силување, повикувајќи се на документи од САД и од вонсудската ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Германското издание „Шпигел“ објави нови скандалозни откритија од светот на фудбалот, кои, ако се вистинити, се на пат да предизвикуваат сериозен потрес. Се ...
  сите 30 | | | веќе видена

  УЕФА објави дека Русија и Германија изразија интерес за организирање на финалето на Лигата на шампионите во 2021 година. Европската фудбалска куќа соопшти дека ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Шпанија | Пеп Гврадиола ги прокоментира написите кои велеа дека Манчестер Сити минатата година на Лео Меси му понудил договор вреден 250 милиони евра, како и ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Големиот број документи објавени преку „Футбол Ликс“ отворија интересни теми во медиумите кои ги имаат материјалите, а една од нив е формирањето на ...
  сите 38 | | | веќе видена