Атланта

  во

  Хјустон ноќеска ја оствари 45-тата победа во регуларниот ден од сезоната во НБА откако на гостувањето кај Атланта хокс „ракетите“ славеа со 121:105. Гостите ги ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Кошаркарот на Хјустон Рокетс, Џејмс Харден, стана првиот играч во историјата на НБА лигата, кој во една сезона, постигнал најмалку 30 поени против сите 29 ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Нов неуспех на ЛА Лејкерс на домашен терен. Овојпат „езерџиите“ се поразени до Бостон со 120-107. Селтикси до победата стигнаа најмногу благодарејќи на Кајри ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Тимот на Хјустон Рокетс во третиот обид дојде до првата сезонска победа во пресметките со Минесота Тимбервулвс и тоа во „Тојота Центарот“ каде славеше со ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Леброн Џејмс одигра силен меч, но Лос Анџелес Лејкерс дозволи трет последователен и вкупно триесет и деветти пораз за сезоната. „Езерџиите“ беа поразени на ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Филаделфија, во дербито на Истокот, победи во Милвоки 130:125. Спектакл приредија Гркот Јанис Адетокумбо од Милвоки Бакс и Камерунецот Џоел Ембид од ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Леброн Џејмс одигра силен меч, но Лос Анџелес Лејкерс дозволи трет последователен и вкупно триесет и деветти пораз за сезоната.„Езерџиите" беа поразени на ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Леброн Џејмс одигра силен меч, но Лос Анџелес Лејкерс дозволи трет последователен и вкупно триесет и деветти пораз за сезоната. „Езерџиите“ беа поразени на ...
  сите 89 | | | веќе видена