Атланта

  во

  ЛА лејкерс триумфираа против Минесота со конечни 114:110 во „Стејплс“ центарот. „Езерџиите“ стигнаа само до петтата победа сезонава, и натаму се во негативен ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Новите сили во НБА лигата секогаш се дополнително мотивирани и сакаат што подобро да се претстават во новите средини и пред поширокиот аудиториум, навивачи ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Синоќа се одиграа нови четири натпревари во НБА лигата, а домаќините беа поуспешни и извојуваа три триумфи. Кошаркарите на Далас Маверикс ја запишаа третата ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Луѓето, кога ги мачат главоболки или имаат проблеми со спиење, обично се јавуваат кај лекари од општа пракса, што некако и звучи најлогично. Но, во реалноста, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Екипата на Сан Антонио Спарс ја доби и втората битка со Лос Анџелес Лејкерс во оваа натпреварувачка сезона. Пред неколку денови клубот од Тексас славеше во ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Екипата на Лос Анџелес Лејкерс конечно ја прекина серијата на порази во дуелите со Портланд Трејл Блејзерс. Клубот од Калифорнија немаше победа против Портланд ...
  сите 92 | | | веќе видена