Атланта

  во

  Федерален судија на САД и нареди на американската Поштенска служба (УСПС) да воведе „вонредни мерки“ за да се обезбеди навремена испорака на милиони ливчиња ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Судијата Емет Саливан рече дека наредил да се преземат активности на местата каде поштенската обработка на гласачките ливчиња е под 90 проценти најмалку два ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Федерален судија на САД и нареди на американската Поштенска служба (УСПС) да воведе „вонредни мерки“ за да се обезбеди навремена испорака на милиони ливчиња ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Федерален судија на САД и нареди на американската Поштенска служба (УСПС) да воведе „вонредни мерки“ за да се обезбеди навремена испорака на милиони ливчиња ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Федерален судија на САД и нареди на американската Поштенска служба (УСПС) да воведе „вонредни мерки” за да се обезбеди навремена испорака на милиони ливчиња ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Антителата кои се развиваат во организмот по прележување на корона вирусот можат да го нападнат организмот, тврдат научниците.За антителата кои се развиваат во ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Пациентите произведуваат антитела насочени кон генетскиот материјал од човечките клетки Ново истражување од Универзитетот Емори во Атланта покажува дека кај ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Доналд Трамп веројатно ќе освои најмалку 270 електорски гласови или дури и повеќе, предвидел во средата Роберт Кахали од „Трафалгер групата“. Истражувачите на ...
  сите 157 | | | веќе видена

  Доналд Трамп веројатно ќе освои најмалку 270 електорски гласови или дури и повеќе, предвидел во средата Роберт Кахали од „Трафалгер групата“. Истражувачите на ...
  сите 157 | | | веќе видена

  Пукање, крвопролевање и судири со полицијата се сцени видени на улиците на најголемиот нигериски град Лагос во текот на тоа што требало да биде мирен протест ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Холандија вчера ја загуби контролката против Мексико со минимални 0-1 по погодокот на Раул Хименес од пенал, што за новиот селектор Франк Де Бур значеше пораз ...
  сите 3 | | | веќе видена