Атланта

  во

  Во ноќта кога цел свет тагуваше, се играа натпреварите во НБА-лигата. Ниту трагичната смрт на Коби Брајант не ги наруши плановите на НБА. И покрај сè што се ...
  сите 135 | | | веќе видена

  Иако беше многу тешко сите закажани натпревари се одиграа во НБА лигата, а на сите од нив беше изразена почит кон Коби Брајант кој неколку часа претходно го ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Атланта – Вашингтон (00:00 ч.) Атланта е тимот со втората најслаба одбрана во лигата. Тоа се приметува и на последните пет меча кога Јастребите четири пати ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Еден од најдобрите играчи во НБА лигата, Кавај Ленард изминатава ноќ дојде до првиот трипл-дабл во кариерата и го предводеше Лос Анџелес Клиперс во победата на ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Оклахома, 25. јануари 2020 (ИНПРЕС) – Изминатата ноќ во НБА лигата ја обележаа неколку брилијантни индивидуални настапи и доминантната тимска претстава на ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Еден од најдобрите кошаркари на денешницата Каваи Ленард го оствари својот прв трипл-дабл во кариерата. ЛА Клиперси на гости го победија Мајами Хит со 117:122, ...
  сите 69 | | | веќе видена

  ЛА клиперс како гостин го совлада Мајами хит со 122:117, а Ленард натпреварот го заврши со 33 поени и по 10 скокови и асистенции. Интересно е што ова беше прв ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Селекцијата на Червар ќе се натпреварува со победникот на натпреварот Шпанија – Словенија в недела за првото европско злато во историјата на националниот тим. ...
  сите 144 | | | веќе видена