Атланта

  во

  Затворот во американската држава Атланта веќе нема да прима мигранти кои се уапсени од федералните власти, изјави градоначалничката Кејша Ланс Ботомс. Таа ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Францускиот кошаркар Борис Диао реши да ја заврши кошаркарската кариера, а јавноста дозна за неговата одлука на интересен и уникатен начин. Диао објави видео ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Евангелин Лили, една од ѕвездите на серијата "Lost" го искоментира контроверзниот крај на серијата која со емтиување заврши во 2010 година. Финалето на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Менаџерката на маркетинг компанијата „Кока Кола“, Венди Кларк, во една прилика напишала за човекот кој го открил овој пијалак дека тој бил „фармацевт кој сакал ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Службениците на ФБИ и здравствените експерти веројатно биле изложени на канцерогени испарувања и прашина по нападот на 11. септември. Терористичкиот напад на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Службениците на ФБИ и здравствените експерти веројатно биле изложени на канцерогени испарувања и прашина по нападот на 11. септември. Терористичкиот напад на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Откако ја отпееја нивната последна песна и тргнаа да ја напуштат сцената се случи неочекувана ситуација. Имено, популарната пејачка Бијонсе и нејзиниот сопруг ...
  сите 2 | | | веќе видена