Атланта

  во

  Околу 400 дипломци на колеџот Морхаус во Атланта, во американската сојузна држава Џорџија, добиле неочекуван голем подарок за крајот на школувањето, бидејќи ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Околу 400 дипломци кои ги завршиле своите редовни студии на атлантскиот колеџ ,,Морхаус“, САД, добиле доста неочекуван, но благороден и импресивен подарок од ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Дипломците во Атланта, во американската држава Џорџија добија неочекуван подарок за крајот на школувањето. Милијардерот и филантроп Роберт Смит решил да го ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Реперот Канје Вест купил фотографија на покојната пеачка Витни Хјустон на која се гледа неред во нејзиното купатило преполно со расфрлени таблети. За ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во НБА со силно темпо се игра завршницата на оваа сезона, па така веќе имаме два состави кои водат со 2-0 во финалињата на Западот и Истокот или поточно тоа во ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Џејмс Харден ќе има можност да го одбрани ланското признание за најкорисен кошаркар на сезоната во НБА лигата, откако е номиниран за престижната награда и за ...
  сите 88 | | | веќе видена

  На достоинствен начин, како и што доликува, без сцените од изминатите избори за прв човек на МКФ, денес најпрославениот македонски кошаркар Перо Антиќ беше ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Поранешниот македонски репрезентативец Перо Антиќ е избран за нов претседател на Македонската Кошаркарска Федерација. Тој денеска немаше против кандидати ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Перо Антиќ од денеска и официјално отвори нова страница во својот живот и кариера, односно од денеска е претседател на македонската кошаркарска федерација. ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Поранешниот македонски репрезентативец Перо Антиќ е избран за нов претседател на Кошаркарската федерација на Северна Македонија. Антиќ на денешното Изборно ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Перо Антиќ од денеска и официјално отвори нова страница во својот живот и кариера, односно од денеска е претседател на македонската кошаркарска федерација. ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Поранешниот македонски репрезентативец Перо Антиќ е избран за нов претседател на Кошаркарската федерација на Македонија. Антиќ на изборното собрание во Скопје ...
  сите 29 | | | веќе видена