Откако минатиот месец ја добивме првата македонка која како од мајка родена се појави на насловната на магазинот „Плејбој“, овој месец ја имаме и првата ...
сите 5 | | | веќе видена

На што ве потсеќа зборот гето? Сигурно низ глава ви поминуваат чета црнци со ладни оружја. Да, но тоа на друг континент. Кога кај нас некој ќе каже гето, овие ...
| | веќе видена

Во Кривичниот суд, иако ж закажано, беше одложено презентирањето на доказите против лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски за наводното нелегално ...
сите 34 | | | веќе видена

Додека траеше протестот уште тројца новинари во „Утрински весник“ добиле отказни решенија. Претходно откази во „Утрински весник“ добија двете новинарки Билјана ...
сите 24 | | | веќе видена

Карла Бруни Саркози е бремена со момче, пишува сајтот „Клоусер“, кој не го наведува изворот. Оваа информација се појави и во мај од страна на францускиот ...
| | веќе видена

Наоми Кембел - овој викенд имаше тешка задача - да одлучи на кој меганастан ќе присуствува. Дали на свадбата на една од своите најдобри пријателки и колешки - ...
сите 13 | | | веќе видена

Поранешниот командант на војската на босанските Срби, генералот Ратко Младич, во понеделникот се изјасни за невин по еден Ex-армијата на босанските Срби ...
сите 27 | | | веќе видена

Почитувани гледачи, А1 од вечерва стартува со нова програмска шема, во која ќе се емитуваат скратени вести. Во неможност да обезбедиме нормално функционирање ...
сите 6 | | | веќе видена

next