Главниот град на Атина може да се соочи со „туристички банкрот“, бидејќи само за една недела биле откажани околу 8.000 ноќевања во дваесетина хотели во ...
сите 9 | | | веќе видена

Поранешниот шеф на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ), Доминик Строс-Кан не прифаќа да признае вина во спогодба со обвинителство, ниту за помалку важните ...
сите 21 | | | веќе видена

Ако случајно патот ве носи до Нови Сад, никако не заборавајте да ја посетите Петроварадинската тврдина. Таму вечерва започнува 12-тиот музички фестивал ...
| | веќе видена

Бојан Стојков замина за Белорусија каде ќе пее на реномираниот фестивал Славјански базар. Арно ама, каков е тој пат без патешествие. Пред да полета за Минск, ...
| | веќе видена

Мирко Петровски, можеби името не ви звучи познато на сите, но на телото сигурно сите му љубоморите. Неодамна ја претставуваше Македонија во Америка и се врати ...
| | веќе видена

На денешната пленарна седница на Европскиот парламент во Стразбур пратениците ја изгласаа резолуцијата против барањето на земјите членки, во шенгенскиот ...
сите 2 | | | веќе видена

Хашкиот трибунал денеска одлучи пред време да го ослободи поранешниот генерал на Југословенската народна армија Веселин Шљиванчанин. Како што е наведено од ...
сите 2 | | | веќе видена

Јoхан Тарчуловски денеска од затворот во Хаг е префрлен во германскиот затвор Диез. Оваа информација за медиумите е потврдена и од македонската амбасада во ...
сите 18 | | | веќе видена

Во текот на протестите против претседателот Александар Лукашенко во Белорусија во повеќе градови се уапсени околу 350 луѓе од кои над 25 новинари. Според ...
сите 4 | | | веќе видена

next