Товарен авион, кој превезувал опрема за меѓународните сили во Авганистан, се урнал доцна синоќа во северниот дел на земјата. Според гувернерот на ...
сите 8 | | | веќе видена

На новосадската плажа Штранд атмосферата се загрева за еден од најдобрите европски музички фестивали веќе започна, а во наредните четири дена забавата ќе биде ...
сите 3 | | | веќе видена

Tалат Џафери е најголема веројатност да биде нов Министер за одбрана како предлог на ДУИ, покрај елиминирањето на Хазби Лика, Рафис Алити и Назим Буши за тоа ...
сите 4 | | | веќе видена

Поплавите и свлечиштата, предизвикани од обилните врнежи од дожд, во текот на минатата недела, во Кина однесоа најмалку 25 животи, објавија денеска државните ...
сите 3 | | | веќе видена

Можеби не стигнавме дотаму да разбереме која го има Александар Тарабунов, но затоа пак Тара ни откри интересни работи за него, за кои верувајте не би ни ...
| | веќе видена

Веќе неколку дена се трудиме да дознаеме каков е совршениот тип на девојка на која секое момче би и се покорило. Па така, вчера додека уживавме во Хавана ...
| | веќе видена

Ако досега во овие три години кариера, Влатко Лозаноски важеше за скромно и повлечено момче, кое баш и не не изненади досега со некој трач, изгледа дојде време ...
| | веќе видена

Започнува плажната еуфорија, а за нас жените е општо познато дека пред да се појавиме на некоја плажа не очекуваат куп ритуали, така што изгледа како да не ...
| | веќе видена

next