Таман да помислиме дека заборавил на естрада, или пак дека кренал раце од музиката, Влатко Лозаноски решил да си го загрее столчето и да направи нешто ново и ...
| | веќе видена

Гребаница на кола, сите знаеме колку боли. Аутомакедонија го има лекот. Не е апче за заборавање, туку нов систем на поправки Smart repair system. „Се работи ...
| | веќе видена

Како и секоја прва рунда и оваа наречена шопинг, лесно и брзо се заврши. За вториот дел од предизвикот Иван се префрли во кујната. Е сега мама не е тука, но ...
| | веќе видена

Апсурдно е две државни институции да блокираат сметка за исти пари, за исти документи - децидни се експертите по блокадата на сметката на А1 Телевизија и ...
сите 7 | | | веќе видена

На сцена можеби пејачите ни се вешти, ама затоа на терен баш и не им оди од рака. Викендов што помина, Димитар Андоновски и Дарко Илиевски решиле да се ...
| | веќе видена

Знаете, како и секогаш си стоиме на зборот. Денес, ексклузивно ве носиме позади сцената на „Талентот“. И тоа, баш во тие моменти кога пукнаа емоциите. Имаше ...
| | веќе видена

Ударничко темпо на трошење во изборниот шпиц. Минусот во буџетот во мај, изнесува 49,5 милиони евра. Министерството за финансии ги објави мајските податоци - ...
сите 3 | | | веќе видена

По речиси една година, откако фармерот Душко Илиевски, неговиот брат Цане и татко му Томе беа притворени под обвинение дека во нивата со компири произведувале ...
сите 2 | | | веќе видена

Осумнаесетгодишната крушевчанка Цанка Мисовска, утрово околу 9 часот и 30 минути, во тешка сообраќајна незгода трагично го загуби животот на магистралниот пат ...
сите 24 | | | веќе видена

Со најголем буџет досега од преку два милиони денари и квалитетна програма, за две недели ќе стартува јубилејното, 10-то издание на интернационалниот фестивал ...
| | веќе видена

Згодна секси бринета си го бара својот летен хит. Следува награда - песна на увце! Или да бидеме појасни секси бринетата е Северина, а летниот хит - ...
сите 4 | | | веќе видена

63 проценти од студентите на државниот универзитет „Св.Кирил и Методиј“ познаваат некој што со врски се запишал на факултет, 60 проценти од студентите ...
сите 5 | | | веќе видена

На плоштадот Македонија, поставен е споменикот на цар Самоил. Споменикот е изработен во бел мермер , цар Самоил е во седечка позиција и е висок пет метри. На ...
сите 13 | | | веќе видена

Независноста на Македонија и натпреварите на македонската фудбалска репрезентација најмногу се доживуваат како заеднички настани од граѓаните од сите етнички ...
сите 6 | | | веќе видена

next