Е сега нема враќање! Творецот на „Два ипол мажи“ Чак Лори - еднаш и засекогаш се ослободи од Чарли Шин. Студиото денес излезе со известување за ликот на Шин - ...
сите 11 | | | веќе видена

Ако може Гувернерот Арнолд - може и Мадона! Импресивните три децении од нејзината кариера се доволни да наполнат неколку тома но, публиката веројатно подобро ...
сите 4 | | | веќе видена

Пласирана е целосна невистина за позицијата на Македонија околу борбата против трговијата со луѓе. Министерството за внатрешни работи категорично ги демантира ...
сите 21 | | | веќе видена

Претседателот Иванов попладнево треба да му го врачи мандатот за состав на новата Влада на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски. Со ова, ќе почнат да ...
сите 48 | | | веќе видена

Во Грција од денеска во тек е 48 -часовен генерален штрајк, додека парламентот дебатира за новата рунда мерки за штедење кои ова тело треба да ги усвои ...
сите 14 | | | веќе видена

Поранешниот американски гувернер од српско потекло Род Благојевиќ, е прогласен за виновен по 17 точки, меѓу кои обид за продажба на сенаторското место на Барак ...
сите 9 | | | веќе видена

Либиските бунтовници слават по објавата на меѓународниот суд за воени злосторства, дека е издадена потерница по Гадафи и неговиот син Саиф ал Ислам. Според ...
сите 23 | | | веќе видена

Иран демонстрираше воена сила, прв пат ги претстави подземните ракетни силоси, во рамките на десетдневните вежби на револуционерната градба. Државната ...
сите 3 | | | веќе видена

И запонува еднонеделната екскурзија на Иван во кулинарскиот свет. Македонскиот идол има време до петок да научи да зготви селско месо и тоа на гратски начин. ...
сите 2 | | | веќе видена

Ако некој ми кажеше дека Генерал Леви ќе го гледам во Скопје, ќе го погледнев бледо или ќе се изнасмеев слатко. Ама и тоа се случи, ја имавме честа да го ...
| | веќе видена

Замислете цела Хрватска да вози Хјундаи. Е па, број на жители на оваа држава е приближно ист со Хјундаи автомобилите продадени оваа година во Европа. Станува ...
| | веќе видена

next