Во напад на полициска станица во Пакистан загинаа 12 полицајци. Во зградата упаднале и ги убиле осомничени талибански милитанти, вооружени со гранати и ...
| | веќе видена

Најмалку 16 луѓе загинаа изминативе денови во Виетнам, во силно невреме проследено со поројни дождови. Меѓу загинатите се и 12 работници кои ги погодил гром ...
сите 16 | | | веќе видена

Претседателот на Венецуела Уго Чавес наводно е во критична состојба. Како што објави весникот „Ел Нуево Хералд“ од Мајами, повикувајќи се на американски ...
сите 21 | | | веќе видена

Земјите во развој не успеаја да се договорат за заеднички кандидат за нов директор на ММФ. Сепак, според анализата на агенцијата „Блумберг“, тие ќе имаат ...
сите 3 | | | веќе видена

Полициска бруталност на видеоснимка на „you tube“ ја потресе српската јавност. На снимката под наслов „српска полиција? изживување врз ромско момче“ се гледа ...
сите 8 | | | веќе видена

Целовечерниот концерт со филмска музика од аматерскиот камерен оркестар „Арко“ и фестивалскиот плагијат- плакат, не беа доволно привлечни за битолчани вечерва ...
| | веќе видена

Силното олујно невреме, што ја зафати ноќеска Бугарија беше проследена со три послаби земјотреси, но нема информации за евентуална материјална штета или ...
сите 8 | | | веќе видена

Европа сепак се дрзна да чепка во својата најголема придобивка - шенгенските граници. Иако ќе се воведува само во „навистина критични“ околности, граничната ...
| | веќе видена

Војната во Либија го подели американскиот Сенат - пораката до претседателот Обама е нејасна по две гласања за инволвираноста на САД во акциите на НАТО. Прво ...
сите 2 | | | веќе видена

next