Во Шпанија во последните 24 часа починале 734 луѓе


2 копии

Вкупниот број на заразени од коронавирусот во светот надмина 2 милиони од нив починаа околу 127 000 , а околу 485 000 оздравеа. Соединетите американски држави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бројот на лица кои починаа како последица на коронавирусот во САД вчера надмина 25.000, што е двојно повеќе од пред една недела, иако официјалните лица ...
| | веќе видена | слични

Според најновите податоци, во светот има 1.980.743 лица заразени со новиот коронавирус. Од нив починати се 125.011 луѓе, а оздравеле 465.799. Во Велика ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бројот на заразени со коронавирусот ширум светот се приближува до 2 милиони, а бројот на починати надмина 125.000. САД го заземаат првото „несреќно“ место по ...
| | веќе видена | слични

Како што можете да видите, оваа споредба е направена од страна на Центарот за медицнски истражувања на корона вирусот при Џон Хопкинс Универзитетот во Балтимор ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова е време кога се потребни силни, брзи одлуки, но одлуку донесени со многу знаење, со институционална соработка и секкао со многу работа. Владата предводена ...
сите 476 | | | веќе видена

Во Македонија како да згасна страста на граѓаните да слушаат тајно снимени разговори, попознати како „бомби“, за одредени субјекти во земјава, а меѓу нив и ...
сите 367 | | | веќе видена

Денес носителот на изборна единица 6 на ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојаноска ја посети општината Гостивар и порача дека по доаѓањето на ВМРО-ДПМНЕ на власт ќе започне ...
сите 351 | | | веќе видена

Во Основното јавно обвинителство Скопје денеска Бојан Јовановски – Боки 13, продолжи со поднесувањето на кривични пријави на записник поврзани со предметите ...
сите 106 | | | веќе видена

Џафери пред младите членови и симпатизери на оваа партија попладнево на градскиот плоштад рече дека реална е можноста Македонија да има премиер албанец, ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Шпанија во последните 24 часа починале 734 луѓе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: