Најтежок ден во САД , вкупниот број на починати надмина 25.000


6 копии

Бројот на пациенти кои се на интензивна нега во Франција поради вирусот Ковид-19 последните две недели секојдневно се намалува, јави дописникот на МИА од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Во Италија во изминатото деноноќие починаа 437 лица, што е значително намалување во однос на вчерашниот ден кога смртниот дневен биланс изнесуваше 534 лица. Со ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Бројот на смртни случаи од коронавирусот во болниците во Англија денеска се зголеми за 665 на вкупно 16.272 жртви, соопштија здравствените власти. Ова е ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Италија, една од државите најтешко погодени од коронавирусот, секојдневно се соочува со стотици починати од ова чудовиште. Во последните 24 часа во земјата ...
| | веќе видена | слични

Словенечките здравствени власти објавија дека изминатото деноноќие се направени 1459 нови тестови за коронавирусот од кои позитивни биле само девет, јави ...
| | веќе видена | слични

„Се задржуваме на околу 400 смртни случаи во последниве денови, но во однос на минатата недела, има видлив напредок“, рече раководителот на владиниот оддел за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според податоците на Министерството за здравство, на Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 6 пациенти. Таму вкупно се хоспитализирани 87 ...
сите 604 | | | веќе видена

„Изборите на 15 јули се референдумски важни, бидејќи гласаме за Сигурност и избираме да продолжиме по правиот пат. Спротивната опција на овој пат е Опасност од ...
сите 307 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев и носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 на гостувањето на телевизија Канал 5 во емисијата „Само ...
сите 361 | | | веќе видена

Владата на предлог на Министерството за внатрешни работи во соработка со министерствата за здравство и за надворешни работи изработи насоки за начинот на ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најтежок ден во САД , вкупниот број на починати надмина 25.000

Од:
До кого (е-маил):
Порака: