Франција/Ковид-19: Во изминатите 24 часа 762 смртни случаи


6 копии

Бројот на пациенти кои се на интензивна нега во Франција поради вирусот Ковид-19 последните две недели секојдневно се намалува, јави дописникот на МИА од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Во Италија во изминатото деноноќие починаа 437 лица, што е значително намалување во однос на вчерашниот ден кога смртниот дневен биланс изнесуваше 534 лица. Со ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии

Во Албанија во последното деноноќие регистрирани се 25 новозаразени лица со „Ковид-19“, уште едно лице почина, додека 11 се оздравени. Во последните 24 часа, ...
| | веќе видена | слични

Италија, една од државите најтешко погодени од коронавирусот, секојдневно се соочува со стотици починати од ова чудовиште. Во последните 24 часа во земјата ...
| | веќе видена | слични

Словенечките здравствени власти објавија дека изминатото деноноќие се направени 1459 нови тестови за коронавирусот од кои позитивни биле само девет, јави ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Претседателите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ - Зоран Заев и Христијан Мицкоски на својот последен синоќешен ТВ-дуел најавија по големи инвестиции во Македонија по ...
сите 413 | | | веќе видена

Видео снимка со наслов „Боки 13 со другарките“, се појави на Јутјуб канал со истото име, на кое се гледа како осудениот за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, ...
сите 259 | | | веќе видена

Договорите за добрососедство со Бугарија и со Грција се составен дел на преговарачката рамка на ЕК за Северна Македонија и Албанија, изјави бугарскиот ...
сите 237 | | | веќе видена

Остануваат уште шест дена политичките партии и коалициите кои ќе учествуваат на предвремените парламентарни избори на 15 јули да ги претстават своите изборни ...
сите 464 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Франција/Ковид-19: Во изминатите 24 часа 762 смртни случаи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: