Макрон: Неопходно е да се избегне ескалација на Блискиот Исток

3 копии

Француските власти денеска им презентираа предлози на либанските власти со цел да се намалат тензиите меѓу Израел и проиранската милитантна група Хезболах, ...
| | веќе видена | слични

Хезболах одговори на францускиот притисок за деескалација на непријателствата меѓу либанската терористичка група и Израел, велејќи дека прекинот на огнот во ...
| | веќе видена | слични

Израелскиот премиерот Бенјамин Нетанјаху телефонски разговараше со американскиот претседател Џо Бајден по завршувањето на состаноците на безбедносниот кабинет ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според информациите, Амир Абдолахјан во телефонски разговор со шефот на португалската дипломатија Пол Рангел рекол дека Иран сака да го ослободи екипажот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Белгискиот премиер Александер Де Кро поднел тужба против радиски новинар, кој вчера повикал на негово убиство, објави портпаролот на премиерот Баренд ...
сите 351 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вели дека консолидирале 61 пратеник. „Покрај 58 пратеници на коалицијата, имаме консолидирано точно 61 пратеник“, ...
сите 189 | | | веќе видена

Министерот за здравство во техничката Влада Илир Демири денеска изјави дека разрешувањето на директорот на Клиниката за токсикологија Данил Петровски не е ...
сите 96 | | | веќе видена

„Донтовиот изборен модел, поделен во шест изборни единици, заедно со неколкукратно спроведуваниот геримандеринг на нивните граници, уште еднаш ги сруши ...
сите 80 | | | веќе видена

Новиот руски министер за одбрана, 65-годишниот Андреј Белоусов е економски експерт и не отслужил воен рок. Белоусов нема никаква врска со војската, не ...
сите 113 | | | веќе видена

Министерството за одбрана на Русија соопшти дека повеќе од 100 украински беспилотни летала се уништени или пресретнати ноќеска во напади на југозапад на ...
сите 250 | | | веќе видена

Идната Влада во Македонија на Коалицијата „Твоја Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ има намера како главен приоритет да го има бизнисот и економскиот развој ...
сите 210 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Макрон: Неопходно е да се избегне ескалација на Блискиот Исток

Од:
До кого (е-маил):
Порака: