Демири најави разрешување на медицинскиот директор на Токсикологија


Медицинскиот директор потпишува забрана за медицински лица на кои им престанал договорот да доаѓаат на работа, организациската директорка не става потпис и ...
| | веќе видена | слични

Управниот одбор на Токсикологија на вонреден состанок ќе решава за хаосот на клиниката и што понатаму. Од Установата правеле напори состанокот да биде утре, но ...
| | веќе видена | слични

Ресорното министерство не открива дали Клиниката за токсикологија е осигурана, прашање кое стана актуелно во петокот, откако пукната цевка од радијатор и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Хаваријата со цевката од парно на Токсикологија е санирана. Не е законски ако Клиниката не е осигурена и менаџментот на институцијата треба да преземе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поплавени се речиси сите лекарски канцеларии на вториот кат, болнички соби на првиот кат, Одделението и сметководство, ходниците на приземјето, чекалната се до ...
| | веќе видена | слични

КОВАЧЕВСКИ ТВРДИ ДЕКА НЕ СЕ СПРЕМА БОЈКОТ НА ИЗБОРИТЕ Лидерот на СДСМ, Димитар Ковачевски вели дека не повикувaaт на бојкот, туку на масовно гласање за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Клиниките тонат, а министерот само гледа од височина. Штетата од синоќешната хаварија на Клиниката за токсикологија при Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Граѓаните на Северна Македонија не би сакале да ги стават во опасност односите со Грција, вели министерот за надворешни работи на Грција, Јоргос Герапетритис ...
сите 441 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, зборуваше за атентатот на словачкиот премиер Роберт Фицo и посочи еден детаљ што го смета за впечатлив. “Знаете ли ...
сите 459 | | | веќе видена

Прегласувањето на седумте избирачки места во петтата и шестата изборна единица ќе се одржи на 22 мај соопшти вчера на седница Државната изборна комисија по ...
сите 390 | | | веќе видена

„Се гордеам со мојата Македонија ,што на најдемократски и најмасовен начин избра прва дама,жена за претседател на државата.Тоа е професорката Гордана ...
сите 233 | | | веќе видена

Ако играат чесно, ВМРО-ДПМНЕ нека го врати уставното име во првите денови. Ги имаат бројките со другите партии, вели министерот за правда, Кренар Лога. „Штом ...
сите 167 | | | веќе видена

Илјадници активисти се собраа синоќа во центарот на Тел Авив барајќи предвремени избори и итен договор за ослободување на израелските заложници во Појасот ...
сите 343 | | | веќе видена

Албанците ќе имаат шест министри во идната влада која ќе се формира на почетокот на јуни, изјави еден од лидерите на коалицијата Вреди, Арбен Таравари, во ...
сите 255 | | | веќе видена

Седум лица се повредени во тешката сообраќајна несреќа која ноќта во саботата се случи на улица „Водњанска“, пред влезот на Клиничкиот центар. Од Мунистеството ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Демири најави разрешување на медицинскиот директор на Токсикологија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: