Во Шпанија во последните 24 часа починале 734 луѓе


2 копии

Вкупниот број на заразени од коронавирусот во светот надмина 2 милиони од нив починаа околу 127 000 , а околу 485 000 оздравеа. Соединетите американски држави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бројот на лица кои починаа како последица на коронавирусот во САД вчера надмина 25.000, што е двојно повеќе од пред една недела, иако официјалните лица ...
| | веќе видена | слични

Според најновите податоци, во светот има 1.980.743 лица заразени со новиот коронавирус. Од нив починати се 125.011 луѓе, а оздравеле 465.799. Во Велика ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бројот на заразени со коронавирусот ширум светот се приближува до 2 милиони, а бројот на починати надмина 125.000. САД го заземаат првото „несреќно“ место по ...
| | веќе видена | слични

Како што можете да видите, оваа споредба е направена од страна на Центарот за медицнски истражувања на корона вирусот при Џон Хопкинс Универзитетот во Балтимор ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СЕ ЗГОЛЕМИ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНАВИРУСОТ Денеска во земјава се регистрирани нови 89 позитивни случаи на коронавирусот, пренесуваат медиумите. Од ...
сите 557 | | | веќе видена

Најголемиот број заразени со корона вирусот се и од Штип, а повторната трансмисија на вирусот започна од конфекциските фабрики. Сепак, градоначалникот на Штип ...
сите 513 | | | веќе видена

Во однос на прес конференцијата на Зоран Заев имам многу да кажам, а сѐ се сведува на тоа дали живеете подобро, дали имате доволно пари, дали ви ги исполнија ...
сите 179 | | | веќе видена

Француските угостители се подготвуваат за повторно отворање на нивните локали, предвидено со втората фаза за излегување од изолацијата воведена поради ...
сите 212 | | | веќе видена

Бојан Јовановски се надева на ослободителна пресуда бидејќи смета дека Обвнителството нема никакви докази. Доколку пак биде осуден тоа ќе биде поради тоа што ...
сите 186 | | | веќе видена

Од „заробена држава“ денеска сме најпозитивниот пример во регионот. Ја обезбедивме сигурната иднина на граѓаните, изјави генералниот секретар на СДСМ, Љупчо ...
сите 201 | | | веќе видена

Кој има право да ги легитимира гостите кои влегуваат во кафулињата и рестораните, за да се дознае дали тие навистина се припадници на исто семејство. Дали тоа ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Шпанија во последните 24 часа починале 734 луѓе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: