Во САД починаа 1.500 луѓе во еден ден, досега има преку 60 илјади заразени и 25 илјади починати


Бројот на заразени со коронавирусот ширум светот се приближува до 2 милиони, а бројот на починати надмина 125.000. САД го заземаат првото „несреќно“ место по ...
| | веќе видена | слични

Италија, една од државите најтешко погодени од коронавирусот, секојдневно се соочува со стотици починати од ова чудовиште. Во последните 24 часа во земјата ...
| | веќе видена | слични

Словенечките здравствени власти објавија дека изминатото деноноќие се направени 1459 нови тестови за коронавирусот од кои позитивни биле само девет, јави ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Според најновите податоци, со новиот коронавирус во светот се заразени 2.586.266 лица. Од нив починати се 179.929 , а оздравеле 705.814 луѓе. – Турција испрати ...
| | веќе видена | слични

„Се задржуваме на околу 400 смртни случаи во последниве денови, но во однос на минатата недела, има видлив напредок“, рече раководителот на владиниот оддел за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

– Бројот на смртни случаи од коронавирусот во болниците во Англија денеска се зголеми за 665 на вкупно 16.272 жртви, соопштија здравствените власти. Ова е ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Лекарите во Вухан, каде вирусот на Ковид-19 се појави во декември минатата година, изразија загриженост поради поголемиот број на пациенти кои се оздравеле и ...
| | веќе видена | слични

Повторно отворено, со овој натпис на излозите продавниците денеска во Берлин повторно ги отворија вратите за потрошувачите после строгите мерки поради ширењето ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на собир во општина Центар вечерва порача дека правдата мора да завладее насекаде низ Македонија, во секој ...
сите 465 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 129 | | | веќе видена

Доколу Договорот за добрососедство со Бугарија се почитува не очекувам модификации на потпишаниот документ – вели во интервју за тв 24 Илахан Ќучук ...
сите 237 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, на средбата со пензионери во населбата Автокоманда, во скопската Општина Гази Баба, зборуваше за Програмата на ...
сите 208 | | | веќе видена

За само две и пол години направивме многу повеќе отколку ВМРО-ДПМНЕ за 11 години, порача Љупчо Николовски, генерален секретар на СДСМ и носител на ИЕ 3 на ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во САД починаа 1.500 луѓе во еден ден, досега има преку 60 илјади заразени и 25 илјади починати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: