Во Шпанија во последните 24 часа починале 734 луѓе


2 копии

Вкупниот број на заразени од коронавирусот во светот надмина 2 милиони од нив починаа околу 127 000 , а околу 485 000 оздравеа. Соединетите американски држави ...
| | веќе видена | слични

Бројот на лица кои починаа како последица на коронавирусот во САД вчера надмина 25.000, што е двојно повеќе од пред една недела, иако официјалните лица ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Според најновите податоци, во светот има 1.980.743 лица заразени со новиот коронавирус. Од нив починати се 125.011 луѓе, а оздравеле 465.799. Во Велика ...
| | веќе видена | слични

Како што можете да видите, оваа споредба е направена од страна на Центарот за медицнски истражувања на корона вирусот при Џон Хопкинс Универзитетот во Балтимор ...
| | веќе видена | слични

Вкупниот број на починати во САД од коронавирусот денеска надмина 25.000 со што за една недела се удвои. Соединетите Американски Држави кои се на третото место ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јас во политиката не влегов за да направам семејно богатство, туку јас во политиката влегов за да работам за народот и да ја реформирам Македонија како земја ...
сите 573 | | | веќе видена

Вчера во тетовската полиција било пријавено дека непознати лица направиле длабок ископ во кој депонирале градежен отпад кој потоа бил запален. Како што ...
сите 302 | | | веќе видена

По подолг период, денеска во ГОБ „8 Септември“ испишале 15 пациенти кои успешно се излекувани од корона вирусот, вели директорот на оваа здравствена ...
сите 234 | | | веќе видена

И во услови на пандемија државата има капацитет да спроведе здравствено безбедни избори. Важно е да излезете и да гласате, да го остварите своето уставно ...
сите 389 | | | веќе видена

Енио Мориконе не стигна да се напие вино со Даниеле Де Роси. Еднаш композиторот му подарил шише првокласно вино на заменикот капитен на „римската волчица“. Се ...
сите 43 | | | веќе видена

Охрид, 8. јули 2020 (Inpress)– Според статистичките податоци на МВР, во текот на изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници ...
сите 160 | | | веќе видена

Александар Николоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во изборна единица 4, во вечерашното интервју за Македонската телевизија посочи дека ...
сите 208 | | | веќе видена

Големи се шансите Еден Азар да не се појави на натпреварот кој Реал Мадрид в петок вечер ќе го игра на домашен терен против Алавес, и на кој на домашните им ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Шпанија во последните 24 часа починале 734 луѓе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: