ЕКОНОМСКАТА КРИЗА ВО ГЕРМАНИЈА ДОНЕСЕ БАНКРОТ НА 718 КОМПАНИИ, расте стравот од рецесија

Време зa читање: 5 минути Хакл е германско име од 1928 година, но производителот на тоалетна хартија со седиште во Дизелдорф рече дека е доволно летниот шок на ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Германската мрежна агенција денеска предупреди на прекумерна потрошувачка на гас и укажа на можните последици за резервите на гас во текот на зимата. ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Фјучерсите на американскиот течен природен гас ЛНГ паднаа за околу 6% во понеделникот на речиси 12-неделно најниско ниво поради ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Берлин е во центарот на растечката политичка бура, откако еднострано најави инјекција во готовина во вредност од 200 милијарди евра за да се обиде да се справи ...
| | веќе видена | слични

Рускиот енергетски гигант „Газпром“ објави во средата дека ќе ги обнови испораките на гасот преку Австрија, главно за Италија откако постигнал договор за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 199 | | | веќе видена

На 08.12.2022 во 14.20 часот на подрачјето на Центар во Скопје, полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Центар и Бит пазар ги лишиле од слобода ...
сите 335 | | | веќе видена

Уште еден целосен дебакл за државата е фактот дека странци ќе го расчистуваат со криминалот во Македонија, вели ВМРО-ДПМНЕ. „Нема поголем пораз и признание ...
сите 136 | | | веќе видена

Германија вчера ја разбуди масивна полициска акција. Уапсени се 25 припадници на домашна ултрадесничарска и терористичка организација во рација ширум ...
сите 75 | | | веќе видена

Западните сили со сите можни средства настојуваат да ја одржат доминацијата на светската сецена со што ја зголемуваат опасноста од избивање на судири, истакна ...
сите 297 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕКОНОМСКАТА КРИЗА ВО ГЕРМАНИЈА ДОНЕСЕ БАНКРОТ НА 718 КОМПАНИИ, расте стравот од рецесија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: