Американскиот ЛНГ падна за 6% поради рекордното производство и послаба побарувачка

Време зa читање: 4 минути Фјучерсите на американскиот течен природен гас ЛНГ паднаа за околу 6% во понеделникот на речиси 12-неделно најниско ниво поради ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Цените на гасот во Европа достигнаа најниско ниво во последните три месеци, бидејќи побарувачката од индустријата и домаќинствата се ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 502 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски не престанува со обвинувањата на сметка на Македонија и во објава на Фејсбук вели дека „пропагандата ...
сите 255 | | | веќе видена

Новата бугарска декларација за Македонија која треба да се најде на гласање во бугарското Собрание содржи девет точки. Одговорот од македонска страна е ...
сите 171 | | | веќе видена

Лидерот на партијата Вазраждание која има 27 пратеници во парламентот на Бугарија кој е составен од 240 народни претставници отворено бара припојување на ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Американскиот ЛНГ падна за 6% поради рекордното производство и послаба побарувачка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: