Германија: Ќе бидат ли доволни 300 милијарди евра помош?

Време зa читање: 4 минути Цените на гасот во Европа достигнаа најниско ниво во последните три месеци, бидејќи побарувачката од индустријата и домаќинствата се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Сè повеќе граѓани и стопанственици во земји-членки на ЕУ предупредуваат дека предлозите за надминување на кризата со енергенти не се доволно опсежни, додека ...
| | веќе видена | слични

Германскиот канцелар Олаф Шолц денеска истакна дека Германија безбедно ќе ја помине претстојната зима доколку граѓаните, компаниите и политичарите продолжат да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најновиот скок во цената на храната во Македонија дефинитивно доаѓа од дома. Во септември, во однос на август, цената на храната во Македонија пораснала за 3%, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ретки се земјите кои имаат мали проблеми со енергетската криза и затоа оваа зима ќе биде вистински предизвик за одговорните луѓе во енергетските компании. Од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 313 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германија: Ќе бидат ли доволни 300 милијарди евра помош?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: