Филипче пак ќе набавува вакцини,сега ќе носи Астра Зенека

2 копии
3 копии

Сакам да ги уверам граѓаните дека буквално секоја вакцина која што е сега присутна или допрва ќе влегува во нашата земја ќе биде безбедна за користење, порача ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Министерот за здравство Венко Филипче денеска на прес конференција истакна дека дефинитивно би се вакцинирал со вакцината на „АстраЗенека“. „Имајќи предвид ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција истакна дека тој лично би се вакцинирал со вакцината на АстраЗенека иако во јавноста се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вакцините од „Астра Зенека“ се очекува да стигнат на 31-ви март и 15-ти април, додека кинеските вакцини на 31-ви март, соопшти вчера министерот за здравство ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 408 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Шефот на државата, Стево Пендаровски не го потпиша указот за прогласување на законот за утврдување правен статус на бесправо изградени објекти. Пендаровски ...
сите 207 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 124 | | | веќе видена

Во повеќе градови денеска во организација на Граѓанската иницијатива „Учебници и настава мора да има“ се одржаа протести против новите реформи во ...
сите 382 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче пак ќе набавува вакцини,сега ќе носи Астра Зенека

Од:
До кого (е-маил):
Порака: