Поголемите пратки вакцини во земјава се очекуваат на 31-ви март и 15-ти април

Вакцините од „Астра Зенека“ се очекува да стигнат на 31-ви март и 15-ти април, додека кинеските вакцини на 31-ви март, соопшти вчера министерот за здравство ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за здравство Венко Филипче вели компанијата пред два дена побарала дополнителна документација пред да биде финализиран договорот за набавка на ...
| | веќе видена | слични

Додека ги чекаме првите дози за граѓаните, и втората анкета неделава покажа дека јавноста е поделена дали ќе се вакцинира против Ковид. Според истражувањето ...
| | веќе видена | слични

Компанијата „Фајзер“ има дополнителни барања од државата, едно од нив се однесува на обесштетување за евентуално несакани ефекти од вакцината, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Паднаа во вода сите надежи дека до крајот на овој месец Македонија ќе ги добие вакцините на Фајзер преку директниот договор – затоа што договор финализиран ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дозволете да ве информирам дека на седницата на Извршниот комитет кој се одржа вчера во Битола, донесена е одлука за продолжување на протестите за спречување ...
сите 394 | | | веќе видена

Целиот свет со внимание ја следеше здравствената состојба на данскиот фудбалер Кристијан Ериксен, кој на натпреварот меѓу Финска и Данска на Европското ...
сите 264 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Дваесет и еден нов случај на КОВИД-19 од направени 4370 тестирања, еден починат и седум оздравени пациенти се регистрирани вчера. На инфективните одделенија во ...
сите 422 | | | веќе видена

Двајца повредени е билансот од сообраќајната несреќа што попладнево се случи на регионалниот пат кај долнореканското село Скудриње. По извршениот увид, ...
сите 167 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 177 | | | веќе видена

Прв случај на бразилската мутација P.1.2 (VOC-21JAN-02) потврдена е во Грција, а според грчките медиуми случајот е регистриран кај маж во Атина.Засега нема ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поголемите пратки вакцини во земјава се очекуваат на 31-ви март и 15-ти април

Од:
До кого (е-маил):
Порака: