Филипче ќе се вакцинира со „АстраЗенека“

2 копии

По кој редослед ќе се одвива вакцинирањето со 24.000 илјади вакцини на „Астра зенека“ ќе биде одлучено денес. Од Министерството за здравство велат дека ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев смета дека има предност во тоа што Македонија е една од ретките земји каде уште не е почната вакцинацијата на населението против ковид-19. ...
| | веќе видена | слични

Во недела пристигнуваат 24 илјади вакцини на АстраЗенека во земјава. Премиерот Зоран Заев од Делчево порача дека вакцините се безбедни и испрати порака велејќи ...
| | веќе видена | слични
10 копии
2 копии

Премиерот на Албанија, Еди Рама соопшти дека доби 192 илјади од кинеската вакцина „Синовак“, се вели во денешното соопштение од ВМРО-ДПМНЕ, кое го пренесуваме ...
| | веќе видена | слични

На новинарско прашање денеска во Делчево дали премиерот Зоран Заев очекува отпор за вакцинирање со вакцината на АстраЗенека која пристигнува во недела, Заев ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека „имаме предност што се уште немаме вакцини“ и рече дека попишувачите ќе бидат во приоритетните групи за имунизирање ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На вчерашната Годишна конференција на УМС на ВМРО-ДПМНЕ на која се обрати претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски истакна дека Македонија е се подалеку ...
сите 436 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Дваесет и еден нов случај на КОВИД-19 од направени 4370 тестирања, еден починат и седум оздравени пациенти се регистрирани вчера. На инфективните одделенија во ...
сите 658 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Поради сообраќајна незгода со потешкотии се одвива сообраќајот на патниот правец Делчево – М.Каменица кај месноста Боришјето. Причина за несреќата е ...
сите 37 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 559 | | | веќе видена

Пораки разменети меѓу обвинетиот Миле Јанакиевски и поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска, два месеци пред крвавиот упад во Собранието, ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче ќе се вакцинира со „АстраЗенека“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: