Во Албанија вакцинирани 6.120 просветни работници


Според Ковакс механизмот, Македонија треба да добие 100.800 дози од вакцината Астра Зенека. В недела пристигнува првата доза од 24.000 вакцини. Втората доза од ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Албанија ќе ја преземе вакцинацијата на целокупниот здравствен персонал на Косово, најави албанскиот премиер Еди Рама, откако вчера, од Турција донесе пратка ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Премиерот на Албанија, Еди Рама соопшти дека доби 192 илјади од кинеската вакцина „Синовак“, се вели во денешното соопштение од ВМРО-ДПМНЕ, кое го пренесуваме ...
| | веќе видена | слични

Група граѓани на Босна и Херцеговина тужат неколкумина тамошни политичари што доцнат со набавката на вакцините.Во тужбата која е доставена до Обвинителството ...
| | веќе видена | слични

Обезбедивме милион вакцини, пола милион треба да пристигнат во наредните дена, а денеска во Тирана пристигнуваат 192 илијади дози, објави на својата Фејсбук ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Поради наглото зголемување на бројот на заразени лица, градоначалникот на Москва, Сергеј Собјанин, прогласи неработни денови од 15 до 19 јуни, кои ќе им бидат ...
сите 657 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Поради сообраќајна незгода со потешкотии се одвива сообраќајот на патниот правец Делчево – М.Каменица кај месноста Боришјето. Причина за несреќата е ...
сите 37 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Албанија вакцинирани 6.120 просветни работници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: