Филипче: Сите вакцини се безбедни и корисни

2 копии

Земјава влезе во третиот бран на пандемијата со ковид-19 поради фактот што имаме енормно зголемување на бројот на заразени и починати, реагираше коалицијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сакам да ги уверам граѓаните дека буквално секоја вакцина која што е сега присутна или допрва ќе влегува во нашата земја ќе биде безбедна за користење, порача ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче вели компанијата пред два дена побарала дополнителна документација пред да биде финализиран договорот за набавка на ...
| | веќе видена | слични

Опозициската Алијанса за Албанците со пластичен пример ја илустрира очајната состојба со вакцините за Ковид-19. „Во октомври се ласира роверот ‘Персеверенс’ на ...
| | веќе видена | слични

„Универзитетските клиники во Клиничкиот центар да бидат прогласени за „зелени зони“, каде ќе се лекуваат пациенти со разни болести кои негативно влијаат на ...
| | веќе видена | слични

Додека ги чекаме првите дози за граѓаните, и втората анкета неделава покажа дека јавноста е поделена дали ќе се вакцинира против Ковид. Според истражувањето ...
| | веќе видена | слични

Компанијата „Фајзер“ има дополнителни барања од државата, едно од нив се однесува на обесштетување за евентуално несакани ефекти од вакцината, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Поради наглото зголемување на бројот на заразени лица, градоначалникот на Москва, Сергеј Собјанин, прогласи неработни денови од 15 до 19 јуни, кои ќе им бидат ...
сите 657 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Поради сообраќајна незгода со потешкотии се одвива сообраќајот на патниот правец Делчево – М.Каменица кај месноста Боришјето. Причина за несреќата е ...
сите 37 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Сите вакцини се безбедни и корисни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: